У Раді Європи розглянули петицію росіян про правову експертизу поправок до Конституції

В Совете Европы рассмотрели петицию россиян о правовой экспертизе поправок в Конституцию

І відправили її на експертизу в Венеціанську комісію

У Раді Європи розглянули петицію росіян про правову експертизу поправок до Конституції

Об этом сообщает Устав Груп

У Раді Європи сьогодні розглянули петицію росіян про необхідність проведення правової експертизи запропонованих змін в Конституцію РФ і процедури їх прийняття і прийняли рішення направити запит на експертизу в Венеціанську комісію. Терміни проведення цієї процедури поки не відомі. Про це Znak.com повідомили автори петиції юрист-конституціоналіст Станіслав Станских і правозахисник Юрій Джибладзе.

Петиція понад 200 тис. росіян, включаючи понад 120 російських правозахисників, юристів, науковців, політологів, політиків і громадських діячів, була розглянута на онлайн-засідання Комітету з моніторингу Парламентської асамблеї Ради Європи. Звернення про проведення термінової юридичної експертизи поправок до Конституції і процедури їх прийняття було підтримано членами Комітету.

«Комітет прийняв позитивне рішення про направлення цього запиту в Європейську комісію за демократію через право (Венеціанської комісії Ради Європи). Комісія уповноважена давати правову оцінку конституційних проектів країн-членів Ради Європи. Її експертні оцінки носять рекомендаційний характер», — розповідають автори петиції з посиланням на членів Комітету з моніторингу.

Венеціанська комісія повинна перевірити зміни Конституції РФ на відповідність європейським і міжнародним стандартам демократії і верховенства права, а також правових зобов’язань Росії в рамках Ради Європи.

Як раніше повідомлялося, в середині червня Венеціанська комісія повинна опублікувати свою оцінку поправки лише до 79-ї статті Конституції — про право Російської Федерації не виконувати рішення міжнародних органів.

Нагадаємо, 14 березня Володимир Путін підписав прийнятий Держдумою і Радою Федерації закон про внесення в Конституцію декількох десятків поправок, серед яких обнулення президентських термінів чинного глави держави. Ключова поправка дозволить Володимиру Путіну повторно балотуватися на посаду президента і бути при владі до 2036 року. Серед інших поправок — згадка в Конституції Бога, російської мови як мови «державотворчого народу», а також заборона на «фальсифікацію історії». Крім того, поправки передбачають перерозподіл повноважень між гілками влади, пріоритет російських законів над міжнародним правом, закріплюється поняття шлюбу як союзу чоловіка і жінки.Джерело статті: “http://povin.com.ua/294927-28-05.html”

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503