Project Syndicate (США): як буде розгортатися катастрофа в Гонконзі

Project Syndicate (США): как будет разворачиваться катастрофа в Гонконге

Автор статті не сумнівається, що влада Китаю взяла курс на встановлення повного контролю над Гонконгом вже в кінці минулого року. Він позначає кінцеві цілі Пекіна, описує сценарій майбутнього розвитку подій і називає їх наслідки катастрофічними.

Об этом сообщает Компромат ГРУ

До

лермонт (Каліфорнія, США) — Рішення Китаю жорстко взятися за Гонконг з допомогою нового закону про безпеку шокувало світ. Але для тих, хто читав резолюцію, прийняту в листопаді минулого року Центральним комітетом Комуністичної партії Китаю (КПК), воно не стало сюрпризом. У розділі цього документа, присвяченого Гонконгу, КПК сигналізувала про свій намір встановити повний контроль над колишньою британською колонією. Посилення законодавства про національну безпеку і створення нових, поки ще не конкретизованих правоохоронних механізмів стануть всього лише двома елементами більш широкої і всебічної стратегії.

Зараз, коли Китай відкрито приступив до реалізації цієї стратегії, ми повинні очікувати, що він втілить в життя й інші заходи, про які було заявлено в листопаді. Крім ухвалення нового закону про національну безпеку в обхід парламенту Гонконгу, КПК також має намір змінити процедуру призначення глави міста та його основних керівників. Вона буде зміцнювати потенціал правоохоронних сил Гонконгу і проведе кампанію по навіюванню «національної свідомості та патріотичного духу» держслужбовцям та молоді. Мета полягає в тому, щоб набагато тісніше інтегрувати економіку міста з економікою материкової частини країни. Закон про безпеку, якого так побоюються, вже досить поганий, але найгірше ще попереду.

Втім, навіть прийняття цього закону буде, швидше за все, досить, щоб покінчити з моделлю управління за принципом «одна країна, дві системи», яка зберігалася в місті з тих пір, як він повернувся під владу Китаю в 1997 році. Згідно із заявою заступника голови постійного комітету Всекитайських зборів народних представників, стаття 4 розглянутого зараз законопроекту дозволяє «відповідним відомствам національної безпеки, що входять в структуру центрального уряду», відкривати постійні оперативні відділення в Гонконзі.

Хоча ми поки не знаємо, до яких саме «відповідним агентствам національної безпеки» буде застосовуватися ця стаття, ми можемо бути впевнені в тому, що в їх число увійдуть: міністерство державної безпеки, міністерство громадської безпеки і народна озброєна міліція (НВМ). Чиновники з Адміністрації кіберпростору, що відповідають за кібербезпека та онлайн-цензуру, також можуть бути спрямовані в Гонконг.

Гірше того, пропонований закон наділяє ці агентства вкрай широким мандатом. Відповідно до статті шостої, кожне агентство буде зобов’язана «запобігати, зупиняти і карати будь-яку діяльність, яка спрямована на розкол країни, підрив державної влади, організацію та участь в тероризмі, а також діяльність іноземних та зовнішніх сил, які втручаються в справи Спеціального адміністративного району Гонконг».

Якщо цей закон буде строго дотримуватися, слід очікувати, що китайські агенти безпеки займуться стеженням, залякуванням і арештами не тільки жителів Гонконгу, а й іноземних громадян, яких визнають створюють загрозу національній безпеці. Сили НВМ можуть бути спрямовані на придушення великих демонстрацій і страйків, які, безсумнівно, підуть. Поки що неясно, як саме будуть карати людей, обвинувачених в підривній діяльності, але висока ймовірність, що їх відправлять під суд в Китай, де виносити вироки за надуманими звинуваченнями буде набагато простіше, ніж в судах Гонконгу, які в цілому зберігають незалежність.

Народ Гонконгу не підкориться влада китайського поліцейського держави без опору. У найближчій перспективі прийняття нового закону лише посилить напруженість в місті, що підтверджує недавня сутичка між протестуючими і поліцією Гонконгу. У майбутні місяці, коли китайські агенти безпеки приступлять до своєї діяльності, вони, швидше за все, зіткнуться з відчайдушним опором з боку місцевих продемократичних активістів. Порочне коло насильства призведе до економічного спаду, оскільки капітал і талановиті кадри побіжать з цього глобального фінансового центру Азії.Джерело статті: “http://povin.com.ua/294935-28-05.html”

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503