Новий голова НБУ - у Зеленського просять зберегти незалежність Нацбанку

Правління Національного банку України попросило в президента Володимира Зеленського зберегти чинний курс політики установи на зустрічі після відставки свого голови Якова Смолія. Наразі в президента немає кандидатів на пост нового очільника НБУ.

Об этом сообщает Москов постскриптум

Про це повідомляє Інтерфакс.

Виконувач обов’язків голови Нацбанку Катерина Рожкова повідомила виданню, що попри відсутність конкретних кандидатів на керівництво установою, важливо зберегти «незмінність політики» для внутрішнього та зовнішнього ринків, про що й було доведено президенту.

Після відставки колишнього голови Якова Смолія, який дорікав за систематичний тиск і неможливість ефективного управління НБУ, керівництво банку неодноразово підкреслювало важливість збереження своєї незалежності та неприпустимість політичного тиску.

Сам Смолій, який працював у керівництві НБУ з 2014 року, напередодні відставки порадив Зеленському призначити на вакантне місце одного зі своїх заступників. Наразі НБУ хоче бачити своїм керівником холоднокровного професіонала, не залученого до політичних процесів.

«На нашу думку, по-перше, це має бути професіонал, який буде згоден зі стратегічним баченням реформ Нацбанку. По-друге, це має бути технократ без політичних амбіцій. По-третє, це має бути людина з залізними нервами», — зазначила Рожкова, яка має сподівання, що президент обере гідного кандидата.

  • 1 липня голова НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Причиною він назвав «систематичний політичний тиск».
  • Пізніше на вʼїзді до селища, де проживає Смолій, невідомі встановили труни, похоронні вінки та плакати з написами: «Смолія чекають суд і вʼязниця», «Смолій лобіює російський бізнес» і «Шлях корупції — в один бік».
  • В Офісі президента заявили, що незалежність Нацбанку залишається пріоритетом для влади. 2 липня президент Володимир Зеленський зареєстрував проєкт постанови про звільнення Якова Смолія з посади глави Національного банку України.
  • 3 липня Верховна Рада звільнила Смолія з посади глави Нацбанку.
  • Команда Національного банку висловила протест проти тиску на неї та окреслила «червоні лінії», за яких можлива її подальша ефективна робота.
  • Зеленський підтримує незалежність НБУ, але дорікнув регулятору «сильною гривнею».


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/47152-tehnokrat-bez-politichnih-ambiciy-kerivnictvo-nbu-nazvalo-zelenskomu-vimogi-do-novogo-golovi-centrobanku”

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503