Код-граббери є у вiльному продажу в Українi

""

Шахраї почали використовувати пристрої, що ламають будь-яку сигналiзацiю автомобiля Нещодавно на платному паркiнгу одного з торговельно-розважальних центрiв виникла дивовижна ситуацiя: спрацювала сигналiзацiя одразу в декiлькох десяткiв автомобiлiв. Полiцiя припустила, що тут дiяли аферисти, якi скористалися спецiальним пристроєм для зчитування сигналiзацiї — код-граббером. Вiн допомагає безперешкодно проникнути в автомобiль, обладнаний навiть найдорожчою сигналiзацiєю. Та цього разу в аферистiв щось пiшло не так, а тому сигналiзацiя спрацювала одразу в усiх автомобiлiв. Чи можна якось убезпечити свою автiвку вiд грабежу? Редакція запитала про це Дмитра Греся, автоадвоката юридичної компанiї «Укртраст».


Що таке код-граббер i як вiн працює?


Це спецiальний пристрiй, який записує код сигналiзацiї авто i за секунду може легко його повторити. Вiн має вигляд маленького пульта. Пристрiй перехоплює сигнал i запам’ятовує код в однiй з комiрок пам’ятi. Таким чином злодiй за 3 — 5 секунд спокiйно вiдкриває потрiбне йому авто. Нi в кого з перехожих аферист не викликає пiдозр, бо збоку видається так, нiби вiн власник. Зазначу, що досвiдченi злодiї можуть завести автомобiль без ключiв лише за кiлька секунд i поїхати ним. Також їм вистачає кiлькох хвилин, щоби забрати з авто дорогий аудiоплеєр, грошi, вiдеореєстратор… Крiм того, є так званi генератори бiлого шуму.


За яким принципом дiють вони?


Дуже просто. Уявiть: водiй хоче поставити своє авто на сигналiзацiю. Тим часом у сусiднiй машинi є такий генератор. Вiн блокує пульт сигналiзацiї, сигнал не звучить, авто не закривається. Водiй думає, що в пультi просто сiла батарейка, тому сигнал не прозвучав, але авто нiби закрите. I коли вiн йде у справах, злодiй пробирається в салон.


Де аферисти беруть такi пристрої?


Код-граббери є у вiльному продажу в Українi. Ними часто користуються працiвники станцiй технiчного обслуговування, коли клiєнт загубив ключi вiд авто i треба його вiдкрити, чи сигналiзацiя зламалася. Їхня цiна коливається в межах вiд тисячi до чотирьох iз половиною тисяч доларiв. Генератор бiлого шуму можна купити або ж навiть змайструвати самому. В iнтернетi його цiна — 20 — 25 тисяч гривень.


То сигналiзацiя не врятує автомобiль вiд грабiжникiв?


На превеликий жаль, нi. Тому не варто паркувати авто в безлюдних мiсцях. Найкраще паркуватися бiля закладiв, якi мають камери спостереження i належне освiтлення.


Автор материала: Уляна Вітюк


Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503