Рада прийняла закон, який вдарить по кожному: що треба знати

Рада прийняла= закон,= який= вдарить= по= кожному:= що= треба= знати
Рада прийняла закон, який вдарить по кожному: що треба знати

Парламентарії у другому читанні віддали 262 голоси за новий закон

Йдеться про закон про житлово-комунальні послуги.

Згідно з новим законом, відтепер споживач за законом може відключатися від системи централізованого опалення і постачання гарячої води.

У багатоквартирному будинку таке право має тільки колективний споживач. Також споживач може розривати договір про надання комунальних послуг, попередивши про це виконавця за два місяці.

Виконавець може припинити надання послуг у разі несплати і звертатися до суду, якщо споживач порушує умови договору. Ціни і тарифи встановлюються за домовленістю сторін, крім тих випадків, коли ціни і тарифи є регульованими.

Крім того, на українців чекають космічні штрафи за несвоєчасну оплату рахунків за комунальні послуги.

З 1 січня 2019 року в Україні вводиться пеня за кожний день прострочення оплати після дати, до якої повинні бути оплачені житлово-комунальні послуги.

Зміни в порядку нарахування пені за прострочення не стосуються ситуацій, коли оплата за комуналку внесена вчасно до 20 числа місяця або на іншу дату. З початку 2019 року, пеня буде нараховуватися з 21 числа щодня.

“Це означає, що 100 днів прострочення – це 1% від суми заборгованості, тобто за рік максимальна сума пені становить 3,65%”, – пояснили у Раді.

Однак, у разі, коли держава прострочила виплату субсидії або пільги, пеня за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ не нараховується. Також обійтися без пені можна, якщо надати документальні докази заборгованості з виплати зарплати.


Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503