Ошукані Олегом Бахматюком вкладники VAB банку знову збираються, щоб забрати свої гроші

Після відповідних заяв Олега Бахмаютюка про реструктуризацію свого боргу великі вкладники прийняли рішення розробити низку заходів щодо повернення своїх коштів, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Ми хочемо чітко дати зрозуміти, що у нас є конкретний список протидій щодо шахрая Бахматюка, який ми розробили і збираємося застосувати. Сьогодні Бахматюк хоче отримати реструктуризацію своїх боргів, але зробити це треба не раніше, ніж він розрахується за своїми зобов’язаннями перед вкладниками. Великі вкладники VAB банку мають намір добиватися повернення своїх грошей», — про це йшлося на прес-конференції в прес-центрі ЛІГА.

За словами представника ГО «Фонд порятунку великих вкладників» Ірени Росс, інформація в ЗМІ бізнесмена і власника банку Олега Бахматюка щодо небажання Національного банку вести з ним переговори, не відповідає дійсності. Його бажання спотворити інформацію пояснюється просто – його бізнес процвітає, він отримує прямі державні дотації з повернутих «активів Януковича». Його компанії більш ніж на плаву, його закордонний бізнес також! Йдеться не про повернення вкладів постраждалим вкладникам банків, а про чергові договірних умовах з НБУ про реструктуризацію її боргу державі на 10 РОКІВ! Черговий обман держави і людей! «Ви не розглядаєте нас в якості кредиторів Вашого бізнесу і відповідно, не збираєтеся повертати нам наші вклади, не кажучи вже про те, щоб ділитися тими надприбутками, які Ви отримуєте від бізнесу, купленого, фактично, за наші гроші».

Вона висловила підозру в тому, що НБУ міг сприяти виведенню коштів. Зокрема, згідно з даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за три дні до введення в банк тимчасової адміністрації, з VAB банку було виведено 39,5 млн грн. «Це говорить про те, що під так званим наглядом НБУ все це і відбувалося – і це тільки один відомий нам епізод, багато хто просто ховаються під грифом «банківська таємниця», — підкреслила Ірена Росс.

Також великі вкладники збанкрутілого банку своєму розпорядженні даних про те, що численні розслідування, що стосуються цієї справи, були «поховані» прокуратурою.

Ірена Росс додала, що після відповідних заяв Олега Бахмаютюка великі вкладники прийняли рішення розробити низку заходів щодо повернення своїх коштів. «Ми хочемо чітко дати зрозуміти, що у нас є конкретний список протидій щодо пана Бахматюка, який ми розробили і збираємося застосувати», — підсумувала вона.

Вкладник VAB банку Валерій Філатов розповів, що втратили свої гроші громадяни намагалися вирішити проблему повернення грошей всіма можливими законними шляхами, проте поки що безрезультатно.

Він зазначив, що один зі шляхів повернення вкладів – надання тиску на власника. «Це виражається не в тому, щоб робити якісь протизаконні дії, а в рамках чинного законодавства. Якщо людина веде бізнес в Україні, підвищувати вартість ведення цього бізнесу рівно настільки, щоб йому (власнику, — ред.) було вигідно розрахуватися з вкладниками», — впевнений Валерій Філатов.

«Ми б хотіли звернути увагу ЗМІ на те, що необхідно правильно розставляти акценти в проблемі. Не можна перетворювати країну в економічний Сомалі», — підкреслив вкладник.

Економіст Олексій Лупоносов нагадав, що повернення коштів вкладникам є загальноукраїнською проблемою. На сьогоднішній день, понад 100 банків в Україні пішли з ринку, при цьому у багатьох була схожа ситуація.

За його словами, проаналізувавши ситуацію, можна зробити висновок, що у власника збанкрутілого банку є необхідні кошти для виконання своїх зобов’язань.

 

Крім того, Олексій Лупоносов звернув увагу на те, що Олег Бахматюк зовсім інакше вибудовує свої відносини з іноземними та вітчизняними інвесторами. «Інвестори, які живуть в Україні, хочуть до себе такого ж ставлення, яке проявляється до інвесторів, які перебувають за кордоном. Люди, які мають тут вклади 200 +, від власника банку чекають якогось сприяння своєї проблеми», — сказав економіст.

Олексій Лупоносов підкреслив, що ніхто не хоче крайнього загострення взаємини з власником. Проте необхідний конструктивний діалог і сприяння. «На сьогоднішній день головне завдання, що стоїть перед усіма нами, – це досягнення певного роду справедливості», — зазначив він, додавши, що в Україні були випадки, коли власник допомагав у поверненні вкладів.

Економіст також закликав до більшої відповідальності власників перед великими вкладниками. «Люди, які вкладають у банки великі суми, теж інвестори, їх права повинні захищатися. Якщо ми говоримо про депозитах, то власники банків повинні нести серйозну відповідальність. Так не повинно бути, що вкладники стають біднішими, а власники проблемних банків, які припинили своє існування, багатшими», — підсумував він.

Всі виступаючі ще раз звернули увагу на необхідність жорсткої реакції вкладників банку на спробу чергового обману з боку власника банку Бахматюка О. Р. – відбувається заміна прагнення вирішувати питання з постраждалими вкладниками і державою на чергову змову з НБУ на реструктуризацію її боргу! Зіставте суми особистого боргу Бахматюка державі Україна та її громадянам з сумою самого великого траншу, отриманого Україною від МВФ. Ви не знаходите, що ці суми співставні? Ми не будемо і далі миритися з тією ненормальною ситуацією, коли виділяються міжнародними донорами кошти для всієї країни, йдуть в особисту кишеню Олега Бахматюка і кишені його найближчих бізнес – партнерів. Ми не хочемо, щоб з цими грошима надійшли точно так само, як вчинили з нашими внесками, тому будемо боротися з тим, щоб ці борги в майбутньому не лягли на плечі наших дітей та онуків!

Головним болем, для Вас, на сьогоднішній момент, є непогашений рефинанс Нацбанку, якому Ви, майже в ультимативній формі, пропонуєте реструктуризувати Вашу особисту заборгованість на 10 років, в гривні, і під мінімальний відсоток. Олег Романович, дозвольте Вам нагадати, що Нацбанку нема чого йти на таку «вигідну» вашу пропозицію, бо у нього є всі важелі для того, щоб стягнути належну йому суму шляхом реалізації всього Вашого бізнесу в Україні. На що ми власне і сподіваємося, а не на черговий обман з приводу «неможливості домовитися з НБУ». Досить договорів – розрахуйтеся з вкладниками!!

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503