Десант МП не пускав вірян ПЦУ за храму в Пеньківці на Літинщині. До «гастролерів» викликали поліцію (відео)


Бо тут на недільне богослужіння зібрались вірячи ПЦУ, а їх не пускали до храму «гастролери» із МП на чолі із колишнім настоятелем протоієрєм Віталієм Недипічем.

Все це протистояння відбувалось відбувалося на церковній території. Бо ще у січні 2019-го ця релігійна громада більшістю голосів ухвалила рішення про приєднання до ПЦУ. Але священик із МП не підтримав рішення більшості громади і впродовж 6 місяців продовжує утримувати документи, які необхідні для завершення юридичної перереєстрації. Цієї неділі він знову привіз під церкву своїх «десантників» із числа спортсменів і не пускав релігійну громаду села на богослужіння в храм.

– Впродовж усіх шести місяців понад сотня людей, (а у свята – значно більше) збираються на молитву, яку звершує новий настоятель громади ієромонах Софроній (Чуприна)., повідомляє прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ. – В неділю селі Пеньківка прибічники УПЦ МП влаштували провокацію проти місцевих вірян ПЦУ.

– Мала бути молитва – каже староста громади Сергій Томляк, – Ми мали також організувати людей, щоби поїхати в єпархію і до Салецького (начальника управління у справах релігій Вінницької ОДА), щоби нам вже скоріше ті документи виготовили. Ніякого захоплення церкви ніхто не планував».

За словами старости, місцевих жінок спровокували десять-п’ятнадцять чоловіків кремезної статури, які весь день стояли біля входу до храму і не підпускали бажаючих поцілувати хрест, що стоїть біля паперті.

«Ми навіть наміру не мали туди заходити – наголошує Сергій Томляк.

– Зав’язалася словесна перепалка, а потім і штовханина між чоловіками і жінками. Своїх дружин і матерів прийшли захищати місцеві чоловіки, які упізнали в непроханих гостях, зокрема двох тренерів з тхеквондо. Поліція, яка прибула у Пеньківку, намагалася запобігти силовим діям і заспокоювала учасників інциденту. Кремезні чоловіки співали «Христос воскрес», встигаючи між молитвами ображати вірян ПЦУ. За свої слова, в яких прослідковуються ознаки порушення законодавства, а саме розпалювання релігійної ворожнечі, непрохані гості отримали від пеньківчан заслужене «ганьба!».

Священик Віталій Недипіч не виходив з храму, очікуючи підтримки з районного центру, з сусідніх сіл та Вінниці. І дійсно, через деякий час до храму почали прибувати автомобілі зі священиками і людьми з інших населених пунктів. Віряни не допустили їх на територію храму і лише це завадило гостям реалізувати силовий сценарій, який представники УПЦ МП вже випробували в багатьох населених пунктах, зокрема в Лукашівці, Луці-Мелешківській, Вороновиці та інших.

Натомість на пропозицію релігійної громади у будівлі трапезної відбулися переговори між ієромонахом Софронієм (Чуприною) та протоієреєм Віталієм Недипічем. До переговорів долучився також благочинний Літинського району Вінницької єпархії УПЦ МП протоієрей Олег Макар», – зазначає прес-служба ПЦУ.

За їх словами, представник єпархії УПЦ МП традиційно одразу відмовив людям у праві називатися релігійною громадою, хоча й визнав, що серед присутніх під час розмови вірян ПЦУ є ті, хто були членами релігійної громади ще багато років тому, коли він сам опікувався нею. Крім цього благочинний вдався до звичної маніпуляції, заявивши, що у громади ПЦУ немає документів.

Настоятель громади ПЦУ ієромонах Софроній (Чуприна) під час перемовин наголосив на тому, що православні мешканці Пеньківки у своїй більшості вже протягом пів року моляться на вулиці і оголосив вимогу релігійної громади ПЦУ проводити богослужіння у Свято-Миколаївському храмі с. Пеньківка почергово – на різних престолах, у різний час, зі своїми богослужбовими сосудами.

З тим, що таке рішення могло би стати компромісом і дозволило знайти порозуміння між вірянами ПЦУ та УПЦ МП погодився офіцер поліції, у присутності якого відбувалися переговори.

До релігійної громади села Пеньківки знову не дослухалися. Їм повідомили, що архієпископ Варсонофій не погодився на почергове служіння, але зняв з посади настоятеля протоієрея Віталія Недипіча, який залишив церковну територію, закривши храм.

«Церковна влада УПЦ МП на Вінниччині у особі архієпископа Варсонофія, очевидно, не зрозуміла, що люди у Пеньківці бажали змінити не свого колишнього настоятеля, а твердо вирішили вийти з підпорядкування структурі, яка знаходиться у абсолютному послуху у московського патріарха і приєднатися до помісної автокефальної Православної Церкви України. З цього приводу віруючі села Пеньківки записали відеозвернення до керівництва Вінницької єпархії УПЦ МП, яке невдовзі обіцяли оприлюднити», – додають у єпархії.

Переговори щодо церкви в Пеньківці

تم النشر بواسطة ‏‎Сергій Маламура‎‏ في الأحد، ٢٣ يونيو ٢٠١٩

Пеньківка. Священик МП Віталій Недипіч пішов на «переговори» з громадою

由 Сергій Маламура 发布于 2019年6月23日周日

Пеньківка, біля цееркви

由 Сергій Маламура 发布于 2019年6月23日周日

由 Сергій Маламура 发布于 2019年6月23日周日

由 Сергій Маламура 发布于 2019年6月23日周日

Автор: Роман Ковальський

Джерело статті: “https://33kanal.com/news/63709.html”

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503