Як не платити за комуналку: жителям квартир запропонували простий спосіб

Для того, щоб відмовитися від послуг енергооператора, мешканці будинків з сонячними панелями можуть об’єднуватися в міні-мережі, щоб добувати, розподіляти і продавати електрику сусідам.

Про це повідомляє Science Direct. Подібна система дозволяє позбутися від необхідності купувати електроенергію, а в ідеалі навіть заробити на продажу надлишків сусідам і навколишнім будинкам.

Будинок з сонячними панелями в Брукліні, Нью-Йорк

Будинок з сонячними панелями в Брукліні, Нью-Йорк

mcny.org

Новини
У Німеччині гнучкі сонячні панелі навчилися вбудовувати прямо у стіни будинків

Створення мережі будинків з сонячними панелями дозволяє об’єднати "зусилля" десятків і сотень сонячних панелей в єдину електричну мережу. Власники і учасники кластера можуть управляти рівнем видобутку енергії, розподіляти її між членами об’єднання і навіть продавати, минаючи національного енергетичного оператора

Контролювати процеси в мережі можна за допомогою технології блокчейн, яка дозволяє захистити дані від підробки і забезпечити доступ до інформації всім учасникам мережі. Також блокчейн дозволяє створити гнучку систему управління всіма параметрами розподіленої енергетичної мережі.

Видання у якості прикладу наводить випадок з жителями Брукліна в Нью-Йорку, які об’єднали сонячні панелі десятків будинків в міні-мережу Transactive Grid. За попередніми підрахунками учасників експерименту, за півроку економія склала 7-10% без зниження обсягів споживання електрики.

Новини
Найбільший сонячний колектор: українець показав незвичайний винахід

Аналогічний проект був реалізований в Австралії, де в місті Бассельтон мережа PowerLedger об’єднала 20 житлових будинків і розважальний центр, що були оснащені сонячними панелями. Оскільки кількість сонячних днів в даному регіоні досягає 300-320 днів на рік, надлишки енергії учасники проекту вважали за краще розподіляти серед інших споживачів безпосередньо, що дозволило зробити ціну на 15% нижче ринкової.

Видання відзначає, що в майбутньому міні-мережі подібного типу, побудовані на базі поновлюваних джерел енергії, зможуть конкурувати з глобальними операторами. При цьому простота і зручність їх використання дозволить знизити ціни і створити конкурентне середовище.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, як вчений з Харкова створив компактний сонячний колектор, який можна встановити навіть в багатоповерховому житловому будинку і використовувати для нагріву води.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Сонячні панелі" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/green/solar-power/yak-ne-platiti-za-komunalku-zhitelyam-kvartir-zaproponuvali-prostij-sposib.htm”

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503