Єдиний реєстр новобудов урегулює ринок і покаже реальний попит на нерухомість – президент асоціації "Підприємств будівельників "Інтергал-Буд" Зубик

Володимир Зубик: Це дасть офіційну статистику угод на ринку, якої на сьогодні в Україні просто не існує

Створення Єдиного реєстру будівельної діяльності, куди увійде інформація про нові будівлі та забудовників, дасть змогу врегулювати ринок і запобігти ризикам для потенційних покупців нового житла. Таку думку в інтерв’ю "Українським новинам" висловив екснардеп і колишній член комітету ВР із питань будівництва, містобудування і ЖКГ, президент асоціації "Підприємств будівельників "Інтергал-Буд" Володимир Зубик.

"Наскільки мені відомо, зараз влада розглядає варіант створення єдиного реєстру всіх новобудов, потрапити в який об’єкт зможе лише при наявності всіх документів. Там буде видно продажі всіх об’єктів на ринку. Це виключає ризик подвійного продажу і дозволяє перевірити стан об’єкта, усі таємниці забудовника. Також це дасть офіційну статистику угод на ринку, якої на сьогодні в Україні просто не існує. Це дозволить трохи врегулювати ринок і дасть картину реального попиту", – зазначив він.

Експерт підкреслив, що, крім упровадження єдиного реєстру будівельної діяльності, є й низка інших позитивних ініціатив із боку Мінрегіонбуду, зокрема нові державні будівельні норми. Водночас, за словами Зубка, залишається низка проблем, які потребують якнайшвидшого вирішення для розвитку галузі. Наприклад, відсутність єдиних прозорих правил гри, корупція в системі погоджень та дозвільної документації, відтік кадрів.

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада підписав закон про створення електронної системи у сфері будівництва. Згідно із законом, у складі містобудівного кадастру з’явиться електронна система, яка об’єднає на одному ресурсі всі дані про ринок будівництва. Також на порталі можна буде створювати документи в електронному вигляді для одержання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва. Через ресурс можна буде отримувати й оплачувати послуги, а також штрафи за правопорушення у сфері містобудування.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-jedinij-rejestr-novobudov-vreguljuje-rinok-i-pokazhe-realnij-popit-na-neruhomist-prezident-asotsiatsiji-pidprijemstv-budivelnikiv-intergal-bud-zubik-1478689.html”

Полковнику никто не пишет ...

а нам пишут.

01865 524 8503